https://gamene.ws/1399/06/53830/tenet-box-office-is-nearing-150-million-worldwide/

 

روند فروش بسیار خوب فیلم جدید کریستوفر نولان در سینماهای سراسر دنیا با وجود مشکلات پیش آمده حول محور شیوع ویروس کرونا و همه‌گیری بیماری کووید-19، همچنان ادامه دارد.

بر اساس ادعای نشریه Entertainment Weekly، این فیلم اکشن که با موضوع زمان سروکار دارد، تاکنون 146 میلیون دلار در هفته اول اکران خود در چین و ایالات متحده فروش داشته است. این فیلم قبل از اکران در ایالات متحده در 41 سالن در سراسر جهان نمایش عمومی داشت که درآمد حاصل از آن 53 میلیون دلار تخمین زده شده است.

در تعطیلی این آخر هفته در ایالات متحده، فروش Tenet به 20.2 میلیون دلار رسیده است و از آن‌جا که روز دوشنبه نیز در ایالات متحده تعطیلی عمومی است، انتظار می‌رود این رقم افزایش پیدا کند. طبق ادعای سایت Deadline، فروش Tenet در چین به تنهایی 30 میلیون دلار بوده است.

فروش در سایر کشورها

در جدول فروش فیلم Tenet، کشورهایی چون بریتانیا با 13.1 میلیون دلار، فرانسه با 10.7 میلیون دلار، آلمان با 8.7 میلیون دلار و کره جنوبی با 8.2 میلیون دلار فروش در آخر هفته از صدر نشینان گیشه ساخته جدید کریستوفر نولان هستند.

گفته می‌شود فیلم Tenet با فروشی معادل 11.1 میلیون دلار در سالن‌های IMAX رکورد جدید شکسته و در ماه سپتامبر میلادی صدرنشین شده است.

بسیاری از سالن‌های سینما در چین و ایالات متحده دوباره بازگشایی شده‌اند، اما شهر‌های تاثیر گذار صنعت سرگرمی همچون نیویورک و لوس آنجلس هنوز در تعطیلی به سر می‌برند و این به تنهایی رقم مورد انتظار گیشه این فیلم را تا حد زیادی دستخوش تغییر و کمتر می‌کند. حتی می‌توان گفت با وجود بازگشایی سراسری تمامی سالن‌های سینما، مردم این روزها احساس راحتی کمتری با حضور در مکان‌هایی با تراکم جمعیتی بالا دارند.

 

دیدگاه ما: فروش Tenet و استقبال گسترده از آن هنوز تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا است. بدین صورت که این رقم در حالت عادی می‌بایست چیزی بیش از سه برابر رقم فروش حال حاضر بود. معمولا فیلم‌های نولان به علت نوآوری‌ها و خلاقیت‌های خاص هیجان زیادی در مخاطبان برمی‌انگیزند، از این رو تقریبا تمامی فیلم‌های وی با استقبالی خارج از تصور در سراسر دنیا مواجه می‌شود و این هجوم برای تماشای فیلم و این فروش حتی در شرایط حاصل از عقب افتادن متعدد اکران آن و بیماری کووید-19، کاملا قابل پیش‌بینی بود.

یادداشتی درباره فیلم سینمایی Tenet – نجات دنیا به سبک…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.